Buharla cilt bakımı nasıl yapılır? Buhar cilde nasıl uygulanır?

0 454

Epidermis Lazer Epilasyon

Cildinizin kir ve bakterilere fazlasıyla maruz kaldığını düşünüyorsanız buharlı cilt bakımı cildinizi temizleye yarayacaktır. Son dönemin en popüler cilt bakımlarından biri olan buhar tedavisi SPA salonlarında çokça tercih edilen buharla bakım yöntemi evde nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir? sorusunun yanıtı yazımızda bulabilirsiniz.

Buharlı cilt bakımı olmazsa olmaz gözenekleri temizleme işlemidir. Profesyonel olarak yapılan cilt maskeleri öncesi her zaman buharlı cilt bakım uygulaması başta gelmektedir. Buharlı cilt maskesi sonrası cilde uygulanan nemlendirici, tonik ve maskeler cilde daha iyi işleyerek daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Buharlı cilt maskeleri ile derinlemesine temizlik sağlamak için evde pratik yöntemlerle cildinizi bakıma hazırlayabilirsiniz. Sıcak su ile işlem yapacağınız için biraz dikkat etmek sizin bir takım kazalar yaşama riskinizi ortadan kaldıracaktır. İşte evde buharlı cilt bakımı yapmak isteyenlere özel yazımızı inceleyebilirsiniz. 

BUHAR BANYOSU YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Buhar banyosu her zaman cilt bakımının ilk adımı olarak yapılmalıdır. Yani buhar uygulamasını temiz cilde, nemlendirici, maske, tonik gibi ürünleri sürmeden önce yapmalısınız. Eğer nemlendiriciden sonra buhar banyosu yaparsanız cildindeki bütün ürünleri temizlemiş olursunuz. 

Buharla cilt temizleme yapmadan önce ve sonra bol bol su içerek vücudunun nem dengesini sağlamalısınız. Çünkü buhar uygulaması cildinizin terlemesine ve cildinizdeki nemin azalmasına yol açabilir. Bol sıvı tüketerek cildinizin kurumasına engel olmalısınız.

Buharlı cilt temizleme yöntemini en fazla 5 ila 10 dakika arasında yapmalısınız. Çok uzun süre buhar altında kalmak cildinizde kuruluk, nem kaybı gibi sorunların ortaya çıkmasına yol açar.

PEKİ EVDE BUHARLI CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Buharlı cilt bakımı yapmadan önce cildinin derinlemesine temizlenmiş olması gerekiyor. Öncelikle temizleyici bir jelle derinlemesine temizleyin. Evde buhar banyosu yapmak için önce suyu ısıtın. Buhar uygulaması için kaynar su kullanmak yerine 80-90 derece suyu tercih etmelisiniz. Suyu derin bir kase veya kaba dökün. Suyun içine rahatlatıcı yağlardan damlatabilirsiniz. 

Sonrasında suyun üzerine, yüzün suya değmeyecek şekilde başınızı yerleştirin ve bir havlu yardımıyla başınızı kapatın. Sudan ortalama 30 cm uzakta olmanız yeterli olacaktır. 

Buhar uygulaması yaparken yavaş yavaş nefes alıp vermelisiniz. En fazla 10 dakika sonra buhar banyosunun tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.