Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

0 595

Epidermis Lazer Epilasyon

Göz çevresi yaşlanmayı en hızlı ele veren, en hızlı çöken ve kırışıklıkların en belirgin olduğu bölgedir.

Bazı insanlarda genetik olarak göz kapağı özellikle üst göz kapağı çok hızlı sarkmaktadır.

Bu kozmetik olarak kötü bir görüntü oluşturmanın yanı sıra hastalarda; görmeyi engelleme, ağrı, yorgunluk, baş ağrısı yada migrenin tetiklenmesi gibi sorunlar yaratmaktadır.

Üst ya da alt göz kapağında gözlenen ;katlantı, sarkmalar ve göz çevresinde ki çizgilenme , ince ve derin kırışıklıklar ve göz altlarındaki yaşlanma belirtileri torbalanmalar ve morlukları da bu işlemle tedavi edilebilmekteyiz .

Ameliyatsız göz kapağı estetiği son yıllarda ameliyat gerektirmeden; kesi-dikiş-iz olmadan lazerle tüm göz çevresi dokusunu gençleştirerek yapılan bir işlem olduğu için ; çok talep gören bir uygulama haline geldi.

Ameliyatsız  lazerle göz kapağı estetiği ; genel anestezi olmadan lokal anestezi ile göz çevresini uyuşturarak çok kısa sürede  tüm göz çevresini  lazerle tarayarak  yaptığımız bir işlemdir. 

LAZERLE GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Üst göz kapağı sarkması

Üst göz kapağı katlanmalar

Göz çevresindeki kırışıklıklar

Göz çevresindeki kaz ayakları

Alt göz kapağındaki sarkmalar

Alt göz kapağındaki göz altı torbası 

Tüm göz çevresi gençleştirme 

AMELİYATSIZ LAZERLE GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR ?

 Göz çevresine uygulanan lokal anestezik krem sonrasında sarkan kısma sarkmanın şiddeti oranında hekimin karar verdiği dozda lazer atışı yapılarak esas olarak fazla olan deri kısmı yoğunlukla olmak üzere tüm göz çevresi taranır. İşlem çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

AMELİYATSIZ LAZERLE GÖZ KAPAĞI ALDIRMA  İŞLEM SONRASINDA İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR ?

Lazerle göz kapağı estetiği sonrası bakım çok önemlidir. Hatta tedavinin en önemli bir parçasıdır. 

Lazerle göz kapağı işleminden  sonra göz çevresinde şişme, ödem, morarma, sonrasında kuruma kabuklanma soyulma beklediğimiz bir durumdur. Dolayısıyla bu iyileşme periyodunda hastanın kendine bakımı çok önemlidir. Bu dönemi daha hızlı atlatmak için ve işlemin verimliliğini arttırmak için ; doktorunuzun size önerdiği kremleri mutlaka kullanmalısınız.

Lazerle göz kapağı estetiği işlemi sonrası güneşten korunmak çok önemlidir.  50+ güneş koruyucunuzu sabah akşam en az iki kere mutlaka sürmelisiniz. Sadece güneş koruyucu sürmek yetmez güneşten uzak durmak gerekir. Akşam da yine doktorunuzun önerdiği  kremlerini kullanmak ve doktorunuzun size söylediği tarihte kontrolünüze gitmek çok doğru olacaktır.

Ancak hasta işlem sonrası doktorun önerilerine harfiyen uymalıdır. Lazerle göz kapağı aldırma işleminin tek yan etkisi hasta güneşten korunmayı yeterince başaramazsa işlem yapılan alanda leke gelişebilme riskidir . O sebeple işlem sonrası güneşten korunmanın önemi doktor tarafından vurgulanmalıdır . Hastanın bakım için kendine bir zaman ayırması , bu işlemi yaptırdığı sırada bir güneş tatili programının olmaması çok daha doğru olacaktır. Bu durumda hasta kremlerini ve bakımını da doğru yaptığı sürece ve güneşten korunduğunda bir sorun yaşanmaz. 

İşlem sonrası hem göz kapaklarında düzelme hemde tüm göz çevresi dokusu gençleştiği için tüm yüzde çok daha genç ve dinamik bir görüntü oluşur . Eğer göz kapağı sarkması , görme problemi ve baş ağrısı sorunlarına yol açıyorsa bu durumlarda düzelir . Yine bu işlemle göz altı torbası ve göz çevresindeki morluklarda da belirgin düzelme sağlanır. 

Hepinize sağlıklı güzelliklerle dolu bir hafta diliyorum. 

Sevgiler …

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.