Mükemmel cilt bakımı için 6 tavsiye

0 398

Epidermis Lazer Epilasyon

Sivilceler, siyah noktalar, solgun görünüm gibi güzelliğinizi gölgeleyen sorunlardan kurtulmak için cilt bakımına özen göstermelisiniz. “Yüksek Topuklar” olarak, 6 adımlık bir planla daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız için cilt bakımı önerileri hazırladık.

Cilt bakımında temizlik çok önemlidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cildinizi mutlaka temizleyin. Cildinize uygun bir temizleme jeli, günün kirini ve yağını almak için iyi bir seçim olacaktır. Bu sayede siyah nokta temizleme oldukça kolaylaşacaktır.

Braun Silk Epil 9 güzellik setiyle etkili cilt temizliği yapabilirsiniz. Cildiniz sağlıkla parlar.

Cilt bakımında temizlik önemlidir

Kirli hava, sigara dumanı, makyaja maruz kalan cilt, sağlığını kaybetmeye başlar. Bu yüzden cilt bakımında temizlik çok önemlidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cildinizi mutlaka temizleyin. Cildinize uygun bir temizleme jeli, günün kirini ve yağını almak için iyi bir seçim olacaktır. Bu sayede siyah nokta temizleme oldukça kolaylaşacaktır.

Ölü derilerden arındırın

Zamanla cilt yüzeyinde ölü deriler birikir ve cilt renginin solmasına neden olur. İhtiyacınıza göre haftada bir veya iki kez peeling yapmalısınız. İsterseniz doğal cilt bakım maskeleri kullanabilir, isterseniz güzellik mağazalarından hazır peeling alıp kullanabilirsiniz.

Makyajı nazikçe temizleyin

Makyaj yapmayı seviyoruz ama temizleme işlemi biraz zahmetli, öyle değil mi? Fakat söz konusu cildimizin sağlığı ve güzelliği olduğu için makyajımızı nazikçe ve özenle temizlemeliyiz. Önce bir makyaj temizleme mendiliyle cilt yüzeyindeki makyajı silin. Ardından jelle derinlemesine temizlik yapın.

Gözenekleri sıkılaştırmak için tonik kullanın

Tonik, mükemmel bir cilt bakım ürünüdür. Hem gözenekleri sıkılaştırmak hem cildi derinlemesine temizlemek için kullanılır. Sabah ve gece uyumadan önce bir parça pamuk yardımıyla cildinize tonik uygulayın. İsterseniz doğal gül suyunu tonik olarak kullanabilir, isterseniz çeşitli markaların ürünlerini alabilirsiniz.

Cildinizi iyileştirmek için serum kullanın

Yeni nesil cilt bakımı ürünlerinden biri olan serumlar, ciltteki kusurları iyileştirmeye yardım eder. Düzenli kullanımda ince çizgileri, cilt lekelerini geçirir ve cilde genç bir görünüm kazandırır. Akşam cilt temizliğinden sonra serum uygularsanız, gece boyunca cildinize bakım yapılır. İpucu: Haftada bir kez organik süzme bal sürmek, cildinizin yenilenmesine yardım eder.

Nem ihtiyacını karşılayın

Cilt türünüz ne olursa olsun, nemlendirici kullanmak zorundasınızdır. Nemsiz kalan cilt çatlar, rengini kaybeder ve yaşlanın. Bu nedenle, nemlendirici kullanmak cilt bakımında temizlik kadar önemlidir. Yazın su bazlı, kışın daha yoğun nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Cilt bakımı için beslenme tavsiyeleri

  1. Günde 15 bardak su için.
  2. Roka, ıspanak, dereotu tüketin.
  3. Avokado, badem ve ceviz yiyin.
  4. Her gün açık havada 15 dakika yürüyün.
  5. Her hafta balık yemeyi alışkanlık edinin.
  6. Yağlı, tatlı ve kızarmış yiyeceklerden uzak durun.
  7. Alkol ve sigara kullanmayın.

6 adımda etkili cilt bakımı nasıl yapılır, öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Gözenek sıkılaştırıcı garanti yöntemler

Doğal cilt maskesi tarifleri

Sivilceler için evde çözüm önerileri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.